Site İçi Arama

kultur-sanat

63’üncü GOL

BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM

SADRİ ALIŞIK üstad bir filmde, ADLİYEnin mahkeme salonunda hâkime verdiği savunmanın bir yerinde "BU DA MI GOL DEĞİL HÂKİM BEY" diye bir söz söylüyor. Film bu ya, HÂKİM de; "BU SEFER GOL BE EVLÂT GOL" diyor ve BERAAT kararını veriyor.

Nereden geldiyse aklıma, aslında HAYAT hepimize her yıl bir GOL atıyor, biz de atılan bu buz gibi golü yiyoruz. İnsanın gelecekten aldığı her yaş, zaten insan oğluna atılan bir gol değil midir(?) İşte ben de bugün 63’üncü gölümü yedim hayattan. Ama şarkıcı TEOMAN'ın dediği gibi ne bir BAR taburesindeyim ne de babamın öldüğü yaştayım.

Covit-19 yüzünden koltuk üstünde deniz manzarasında oturuyor ve yediğim gollerin muhasebesini yapıyorum. İşin FELSEFİ yönünü ise sizinle paylaşıyorum. Aslında bu yılında geçmiş yıllardan hiçbir farkı yok. Geçip gitti, arkasına bakmadan. Ama ben de boş durmadım hani, yaşadım bu arada. Mutlu oldum, ÜZÜLDÜM, KIZDIM, HÜZÜNLENDİM, YALNIZ kaldım, kalabalıklardan yoruldum, gittim, geldim, koştum, kuşlara imrendim, çiçekleri kokladım.

O kadar çok şey yaptım ki, bir yılın aslında bir insan HAYATI için ne kadar da uzun bir süre olduğunu anladım. Teşekkürler TANRIM ömrüme kattığın tüm bu güzellikler için TEŞEKKÜRLER.

Teşekkürler AİLEM, sevdiklerim, DOSTLARIM, sizlerle bu DÜNYA daha da çok yaşanmaya değer bir yer oluyor.

TEŞEKKÜRLER yeryüzünün canlıları, evrenin GALAKSİLERİ, gökyüzünün bulutları, hepinize teşekkürler. Bu HAYAT siz olmadan ne kadar da anlamsız olurdu benim için. Sanal dünyanın KALEMŞORLARI, kelimelerinde DOSTLUK çatısının altında buluştuğumuz tüm güzel insanlar. MENFAAT beklemeden, sadece kelimelerin bizi DOST kılmasından daha anlamlı ne olabilir YERYÜZÜNDE. Teşekkürler herkese, her şeye, her kimseye, her bir şeye. Hatta TEŞEKKÜR kelimesine de teşekkürler, o olmasa nasıl bu GÜZELLİKLERE karşılık verebilirdik, hangi KELİME onun yerini tutabilirdi? Bir unutulmaz GOL daha YEDİĞİM bugünde beni arayan, değişik şekillerde yediğim GOLÜ kutlayan tüm dost, arkadaş ve akrabalarıma; Nice nice; sevginin, AŞKIN, erdemliliğin, ÖZGÜRLÜĞÜN hüküm sürdüğü yıllarda buluşmak dileğiyle. Çok GOL yediğimiz maçlarımız olsun inşallah diyorum.

Sizleri seviyorum. SAYGI dolu sevgiyle kalın diyorum...

Araştırmacı Yazar Mustafa Orhan ACU
Araştırmacı Yazar Mustafa Orhan ACU
Tüm Makaleler

  • 24.02.2022
  • Süre : 2 dk
  • 1099 kez okundu

Google Ads