logo

Makalelerinizi bugün paylaşmaya başlamanız için yeni nesil blog sitesi, strasam.org

STRASAM.ORG

Sitemizde yazar olmaya ne dersiniz ?

STRASAM.ORG, strateji, siyaset, savunma, ekonomi, tarih, hukuk, uluslararası ilişkiler, NATO, çevre ülkeleri vb. alanlara yönelik yapılan araştırma ve analizleri yayımlamak maksadıyla oluşturulmuş bir platformdur.

Başvuru Yap

Türkiye

Büyükesat Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, No 87/4, 06900 Çankaya/ANKARA

Ara: +90 531 278 24 12

info@strasam.org
tarih

“İstikbal Göklerdedir“ Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk Havacılığı kitabı

“İstikbal Göklerdedir“ Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk Havacılığı kitabı ile gelecek kuşaklara ışık tutmak  ve genç nesillere aktarmak amacıyla ATATÜRK dönemi havacılık tarihi, havacılıkla ile ilgili yaşamı boyu yaşadıkları içeren olayları ve tarihe intikal eden çalışmaları kapsamıştır.

Türkiye'de, Ebedi  Başkomutan Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “İstikbal Göklerdedir“ direktifi doğrultusunda yönlendirmesi ve himayesinde, havacılığın temelini teşkil eden çok önemli çalışmalar yapılmıştır.

“İstikbal Göklerdedir“ Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk Havacılığı kitabı ile gelecek kuşaklara ışık tutmak  ve genç nesillere aktarmak amacıyla ATATÜRK dönemi havacılık tarihi, havacılıkla ile ilgili yaşamı boyu yaşadıkları içeren olayları ve tarihe intikal eden çalışmaları kapsamıştır. ATATÜRK’ün havacılığa bakışı ve öngörüsü, uzay ve Ay’a gidiş düşüncesi, Milli Mücadelede sürecindeki hava harekatı, Hava Harp Sanayinde askeri ve sivil alanda yaşananları ve geçirdiği gelişme evrelerindeki bilinmeyenleri okuyucuya yansıtmak ve Türk Havacılığı konusunda önemli bir kaynak oluşturmak hedeflenmiştir.

Bu amaçla; havacılık ile ilgili arşiv belgeleri, kitap, ansiklopedi, tez, dergi, makale ve dönemin gazeteleri gibi bütün kaynaklara ulaşılmaya çalışılmıştır. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türkiye’nin havacılık alanındaki Dünyaya örnek teşkil edecek çalışmalar ile “ Kendi uçağını kendi yapacak” güce erişilmesindeki gelişme ve evreleri yazılan kitapta bulabilirsiniz . Belirtilen link ile kitaba ulaşabilirsiniz. İyi okumalar.

Yayınevi adresi

https://galeatiyayinevi.com/product/mustafa-kemal-ataturk-ve-turk-havaciligi-cengiz-tatar/


Google Ads