Site İçi Arama

tarih

“İstikbal Göklerdedir“ Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk Havacılığı kitabı

“İstikbal Göklerdedir“ Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk Havacılığı kitabı ile gelecek kuşaklara ışık tutmak  ve genç nesillere aktarmak amacıyla ATATÜRK dönemi havacılık tarihi, havacılıkla ile ilgili yaşamı boyu yaşadıkları içeren olayları ve tarihe intikal eden çalışmaları kapsamıştır.

Türkiye'de, Ebedi  Başkomutan Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “İstikbal Göklerdedir“ direktifi doğrultusunda yönlendirmesi ve himayesinde, havacılığın temelini teşkil eden çok önemli çalışmalar yapılmıştır.

“İstikbal Göklerdedir“ Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk Havacılığı kitabı ile gelecek kuşaklara ışık tutmak  ve genç nesillere aktarmak amacıyla ATATÜRK dönemi havacılık tarihi, havacılıkla ile ilgili yaşamı boyu yaşadıkları içeren olayları ve tarihe intikal eden çalışmaları kapsamıştır. ATATÜRK’ün havacılığa bakışı ve öngörüsü, uzay ve Ay’a gidiş düşüncesi, Milli Mücadelede sürecindeki hava harekatı, Hava Harp Sanayinde askeri ve sivil alanda yaşananları ve geçirdiği gelişme evrelerindeki bilinmeyenleri okuyucuya yansıtmak ve Türk Havacılığı konusunda önemli bir kaynak oluşturmak hedeflenmiştir.

Bu amaçla; havacılık ile ilgili arşiv belgeleri, kitap, ansiklopedi, tez, dergi, makale ve dönemin gazeteleri gibi bütün kaynaklara ulaşılmaya çalışılmıştır. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türkiye’nin havacılık alanındaki Dünyaya örnek teşkil edecek çalışmalar ile “ Kendi uçağını kendi yapacak” güce erişilmesindeki gelişme ve evreleri yazılan kitapta bulabilirsiniz . Belirtilen link ile kitaba ulaşabilirsiniz. İyi okumalar.

Yayınevi adresi

https://galeatiyayinevi.com/product/mustafa-kemal-ataturk-ve-turk-havaciligi-cengiz-tatar/

Dr. Cengiz Tatar
Dr. Cengiz Tatar
Tüm Makaleler

  • 25.10.2021
  • Süre : 2 dk
  • 2018 kez okundu

Google Ads