Site İçi Arama

tarih

Londra Köprüsü Yıkıldı

Olacağına hiç inanmadığım bir şey oldu, "Londra köprüsü yıkıldı". Evet parola böyleymiş. Kraliçe II. Elizabeth Alexandra Mary Windsor hayata veda etti. Öyle kolay değil alışmak, neticede koskoca bir dönem bitti.

Düşünsenize, ikinci dünya savaşında hayattasınız, 1952'de artık kraliçesiniz, Kraliçe II.Elizabeth. Kimler kimler gelmiş geçmiş, kaç tanesi ülkenin başbakanı, kaç tanesi diğer ülke başkanları. Kaç tane Amerikan başkanı görmüş kim bilir.

Kaç kişi doğmuş, siz kraliçesiniz, göçmüş bu dünyadan, siz halen daha kraliçesiniz. Benim bile halen daha inanasım yok desem yeridir. 96 yıl yaşamış, bunun 70 yılı tahtta, ek 214 günü saymıyorum, 26 yaşında kraliçe oluyorsunuz ve bugüne kadar tahttasınız, az buz zaman değil.

Ne diyeyim, monarşi çağımızın modern yönetim sistemi cumhuriyete aykırı da olsa İngiltere için kraliyet ailesi çok değerli. Kraliçe nezaket sahibi biriydi, hep güler yüzlüydü. Nur içinde yatsın diyeyim.

Birleşik Krallık nihayet 73 yaşındaki yeni kralına kavuştu, yakında taç giyecek Kral III.Charles Philip Arthur George. Sadece İngiltere’nin değil, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil 14 diğer devletin kralı oldu. Hepsinin yeni kralı Kral III.Charles!

Şimdi hepsi yeni krala bağlılığını sunacak!

Charles çok bekledi, ama değmiştir herhalde. Korkuyordum olamayacak diye, ama nihayet hayattayken kral olmak nasip oldu, hayırlı olsun!

Moskova'dan herkese sevgi ve saygılar

Araştırmacı Yazar Deniz BURSALIOĞLU
Araştırmacı Yazar Deniz BURSALIOĞLU
Tüm Makaleler

  • 10.09.2022
  • Süre : 1 dk
  • 1129 kez okundu

Google Ads