logo

Makalelerinizi bugün paylaşmaya başlamanız için yeni nesil blog sitesi, strasam.org

STRASAM.ORG

Sitemizde yazar olmaya ne dersiniz ?

STRASAM.ORG, strateji, siyaset, savunma, ekonomi, tarih, hukuk, uluslararası ilişkiler, NATO, çevre ülkeleri vb. alanlara yönelik yapılan araştırma ve analizleri yayımlamak maksadıyla oluşturulmuş bir platformdur.

Başvuru Yap

Türkiye

Büyükesat Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, No 87/4, 06900 Çankaya/ANKARA

Ara: +90 531 278 24 12

info@strasam.org
yazar-resim

Araştırmacı Yazar, Ekonomist Nezaket Emine ATASOY

Yazar | STRASAM.ORG

Biyografi

İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı ve sonrasında Avusturya’da Dış Ticaret ve İşletme eğitimi aldı. Atasoy, 1994 yılında Öncü İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni, 2012’de Başkent Restorasyon Proje İnşaat Danışmanlık Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni ve 2013 yılında Atasoylar Prestij İnşaat Şirketi’ni de kurdu. Sonrasında tüm şirketlerini Atasoylar Prestij Şirketler Grubu adı altında topladı ve bu grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Atasoylar Prestij Şirketler Grubu, Türkiye’de ve yurt dışında özellikle inşaat alanında birçok projeyi yürütmekte olup, aynı zamanda çeşitli sektörlerde ihracat faaliyetlerini yürütmektedir. 

Atasoy, Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonunun kurucu başkanı olup, halen Konfederasyonun Genel Başkanlığı görevini yerine getirmektedir. Ayrıca, Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonunun (ULUSKON) kurulmasına öncülük etmiştir. Halen, Kurucular Kurulu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Atasoy, Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi’dir. 

Ekonomi alanında çeşitli platformlarda yayınlanan yazıları ve makaleleri bulunmaktadır.