Site İçi Arama

yazar-resim

Doç.Dr. Hakan ARIDEMİR

Yazar | STRASAM.ORG

Biyografi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve Devletler Hukuku Anabilim Dalı Başkanıdır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesinde, Yüksek Lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesinde ve Doktora eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. Doktora eğitimi sürecinde Rusya Federasyonu Hükümet Bursu ile Oryol Devlet Üniversitesi'nde bir yıl süreyle bulundu. Araştırmacı olarak bilimsel araştırma projelerinde yer aldı. Bölgesel Deniz Jeopolitiği Meseleleri ve Uluslararası Deniz Hukuku alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Uzmanlık alanları; Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Örgütlerdir. Uzmanlık alanlarına ilişkin çeşitli makaleleri, kitapları ve bildirileri bulunmaktadır.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin yanı sıra Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Harp Akademileri Komutanlığı Silahlı Kuvvetler Akademisi, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi gibi kurumlarda çeşitli dönemlerde dersler verdi. 

Uluslararası Afro-Avrasya Araştırmaları Dergisi ve Deniz Araştırmaları ve Mavi Strateji Dergisi Editörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca Uluslararası Afro-Avrasya Araştırmaları Kongresi'nin koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği Üyesi ve TUİÇ Akademi Akademik Kurul Başkanıdır.

Alanya Üniversitesi ve Alaaddin Keykubat Siber Akademi Vakfı (AKSAV) tarafından kurulan Uluslararası Düşünce Kurulu üyesi ve yetkili temsilcisidir.

Sosyal Medya Platformu Facebook'da ÖzbekistanHaber'in Akademik Danışma Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

hfazla