logo

Makalelerinizi bugün paylaşmaya başlamanız için yeni nesil blog sitesi, strasam.org

STRASAM.ORG

Sitemizde yazar olmaya ne dersiniz ?

STRASAM.ORG, strateji, siyaset, savunma, ekonomi, tarih, hukuk, uluslararası ilişkiler, NATO, çevre ülkeleri vb. alanlara yönelik yapılan araştırma ve analizleri yayımlamak maksadıyla oluşturulmuş bir platformdur.

Başvuru Yap

Türkiye

Büyükesat Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, No 87/4, 06900 Çankaya/ANKARA

Ara: +90 531 278 24 12

[email protected]
yazar-resim

Prof.Dr. Sertif DEMİR

Yazar | STRASAM.ORG

Biyografi

Kara Harp Okulu iktisat alanında lisans eğitimi aldıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans unvanına sahip olmuştur. Daha sonra aynı üniversitede iktisat alanında doktora eğitimini tamamlamıştır. 

2012 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden Albay rütbesi ile emekli olduktan sonra, Uluslararası İlişkiler alanında Doçent ve Profesör unvanları almıştır. Ana araştırma alanı uluslararası ilişkiler, uluslararası güvenlik, uluslararası örgütler ve uluslararası ekonomi siyasetini kapsamaktadır. Demir, araştırma alanlarına odaklanan geniş bir yayın hazinesine sahiptir. Beş yayınlanmış kitabı ve bilimsel dergilerde ve ilgili profesyonel yayınlarda yayınlanmış 70'den fazla makalesi bulunmaktadır. 2013-2021 yılları arasında Türkiye'de çeşitli üniversitelerde görev almıştır. Halihazırda uluslararası ilişkiler ve güvenlik alanında serbest araştırmacı olarak çalışmaktadır.

[email protected]