Site İçi Arama

yazar-resim

Tarihçi Enver KABUL

Yazar | STRASAM.ORG

Biyografi

İlk, orta, lise ve yüksek öğrenimini Erzurum'da tamamladı.
1982-2019 yılları arasında Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde liselerde Genel Türk Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi derslerini okuttu. 1982 de göreve başladığında Ankara'da Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Sempozyumuna görev yaptığı İl'i temsilen katıldı.
2003-2013 yılları arasında Çukurova üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak "Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi" dersini okuttu.
1995-2015 yılları arasında Tekvando antrenörlüğü yaparak birçok millî sporcu yetiştirdi.
2010 yılında Kore savaşına katılışımızın 60. yılı nedeniyle Güney Kore ve Türkiye arasında imzalanan resmi protokol gereği Kore'nin Türkiye Büyükelçisi ile Kore Gazimizin buluşmasına vesile olan etkinliği de resmi programı organize ederek yapılmasına vesile oldu.
2006 ve 2010 yıllarında Kapalı Cezaevlerinde görevli gardiyan ve serbest denetimli elemanlarına, Adalet Bakanlığı'nın hizmet içi eğitim kurslarında personele "yakın savunma dersleri" verdi. Yine o yıllarda cezaevindeki siyasi tutuklulara, milli gün ve bayramlarda ilgili çok sayıda konferanslar verdi.
2001-2019 yılları arasında 30 un üzerinde "Geçmişten Günümüze Ermeni Meselesi" konferanslarını farklı platformlarda verdi. Birçok sivil toplum kuruluşları dergi ve sitelerinde yazdığı makaleler yayımlandı. Halen Türk Dünyası Akademisyenler Platformunda yazıyor.

enverkabul01@gmail.com