logo

Makalelerinizi bugün paylaşmaya başlamanız için yeni nesil blog sitesi, strasam.org

STRASAM.ORG

Sitemizde yazar olmaya ne dersiniz ?

STRASAM.ORG, strateji, siyaset, savunma, ekonomi, tarih, hukuk, uluslararası ilişkiler, NATO, çevre ülkeleri vb. alanlara yönelik yapılan araştırma ve analizleri yayımlamak maksadıyla oluşturulmuş bir platformdur.

Başvuru Yap

Türkiye

Büyükesat Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, No 87/4, 06900 Çankaya/ANKARA

Ara: +90 531 278 24 12

info@strasam.org
yazar-resim

Serbest Yazar Nergis TAN

Yazar | STRASAM.ORG

Biyografi

Serbest Yazar. Ankara üniversitesi dil ve tarih coğrafya fakültesi eskiçağ dilleri ve kültürleri bölümü Latin dili ve edebiyatı ana bilim dalında lisans eğitimini tamamlamak üzeredir. İleri düzeyde Latince bilmektedir. Antik Yunanca ve Farsça dillerine orta düzeyde hakimdir. Halen Çanakkale KAF kültür araştırmaları ve faaliyetleri derneğinin başkan yardımcılığını yapmakta olup, derneğin iletişim ve enformasyon direktörlüğü görevini de yerine getirmektedir.

Bir dönem Simurg'un sedası seminerler dizisinin organizatörü ve sunucusu olarak görev almıştır. Simurg’un Sedası Kültür-Sanat Programının (Kanal 17) sunuculuğunu yapmıştır. Çanakkale Barosu tarafından düzenlenen “çocuk hakları” temalı kompozisyon yarışmasında ikinci olmuş, EBA sosyal bilimler yarışmasında ise birincilikle ödüllendirilmiştir. Çanakkale Simurg'un sedası kültür-sanat bülteninde ve çeşitli dergilerde yayınlanmış makale ve yazıları bulunmaktadır.

 

nergistan98@gmail.com